Фішинг
Фішинг є одним з видів фішингових атак, але більш вишуканий і підступний метод шахрайства по електронній пошті. Типові фішинг - схеми зазвичай включають шахрайські розсилки електронною поштою або створення підроблених веб-сайтів в надії спіймати особисту інформацію невинних людей. Але тепер шахраї перейшли на більш вибірковий метод-фішинг.
Фішинг це точно орієнтовані форми фішинг-атаки, яка поставляється з персональною інформацією, щоб заманити вас думаючи, що це законна електронної пошти.
Деякі із способів розпізнати фішинг електронної пошти такі ж, як регулярні спроби фішингу. Спроба розпізнати фішинг вимагає іншого підходу і трохи більшої пильності. Виконайте наступні кроки, щоб дізнатися, як розпізнати спробу фішингу, щоб можна було уникнути їх.Фішинг - технологія інтернет-шахрайства, що полягає в крадіжці особистих конфіденційних даних, таких як паролі доступу, дані банківських й ідентифікаційних карт і т.д. У грудні 2005 року відзначений різкий ріст фішингових сайтів. Принцип і полягає в тім, що шахрай шляхом обману схиляє користувача видати конфіденційні дані (логін, пароль, дані про його грошові рахунки та інше). При чому, нічого не підозрючи, користувач передає свої секретні дані абсолютно добровільно. У цей час існує, як мінімум, три види фішинга - поштовий, онлайновий і комбінований.
Приклад поштового фішинга
По електронній пошті користувач одержує листа із проханням вислати конфіденційні дані.
Онлайн фішинг, це копіювання сайтів з метою обману користувачів. Це можуть бути Інтернет-магазини й інші комерційні сайти. Для цього використаються співзвучні доменні імена. Жертва, "купує" обраний товар, і перераховує свої гроші на фальшивий рахунок. Попутно, жертва передає шахраям свої секретні дані.
Опис фішинга на численних сайтах в Інтернет, роблять прості методи неефективними. На зміну їм приходять усе більше витончені методи - key - loggers - програми, які відслідковують натискання клавіш для передачі інформації шахраям.
Перша спроба фішнга на території СНД була зареєстрована в 2004 році. Жертвами її стали клієнти московського Сіті-банка.
На Україні жертвами фішнгових атак стали клієнти Приват-банку й компанії Київстар.
Шахраї мають можливість проникати в мережі різних підприємств і контролювати їхні телефонні канали. Технологія Voі, у силу своєї дешевини, поширюється по всьому світі, і робить мережі підприємств уразливими для фішинг-атак, а шахраї одержать доступ до секретної інформації. Наприклад, ви дзвоните в офіс по VoіP-протоколу, а ваша мережа вже захоплена шахраями.
На даний момент немає технології, що дозволяє підприємствам вирішити цю проблему, тому що дійсні системи захисту не виявляють VoіP-атаки. Хакерам досить мати звичайне програмне забезпечення для Voі - технології, або біллінга телефонних розмов.