Проект "Увага! Шахраї в мережі!"
Головна
Вихід
Мій профіль
П`ятниця, 26 Квітня 2024, 00:28Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS
Хіба шахрайство стає менш гидким від того, що мова йде про декілька су, а не про кілька екю? Воно гидке саме по собі. - М. Монтень
Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 41

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Ласкаво просимо

  

Покарання за шахрайство в Інтернеті.

Україна


  Жертвою СМС обману стала мешканка Дніпропетровська Ольга. На сторінці знайомої «ВКонтакі» жінка прочитала статус, в якому говорилося про нещасний випадок і термінових пошуках донора. Ольга опублікувала це оголошення у себе та відправила декільком знайомим. Пізніше з'ясувалося, що у всіх, хто в цей день зателефонував або надіслав СМС на вказаний в повідомленні номер, зняли з рахунку значну суму.
  За оцінками експертів, на таких схемах шахраї заробляють в Інтернеті від 300 до 1000 доларів в день.
  На сьогоднішній день відсоток розкритих кіберзлочинів в Україні не великий. Шахраїв, що мають прибуток від своєї діяльності в розмірі $ 200-300 на місяць, практично неможливо знайти. Проте тих, хто віддає перевагу «грати по крупному» знайти досить легко. Приміром, зараз у Дніпропетровську проходить слухання у справі хакера, який створював сайти-клони відомих магазинів. Максимальний термін, який загрожує шахраєві, - вісім років позбавлення волі.
Кримінальний кодекс України.
Стаття 190. Шахрайство

1. Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

2. Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, - карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

3. Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, - карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

4. Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, - карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна. Якщо ви зазнали шкоди чи збитків від шахраїв – можете звернутися за допомогою за інтернет-адресою http://www.mvs.gov.ua

США

  Починаючи з лютого 1999 р., коли Міністерство юстиції США заснувало Internet Fraud Initiative (Програму боротьби з шахрайством в Інтернеті), федеральний уряд ще більш активно став поєднувати кримінальне переслідування з аналізом та розслідуванням в рамках глобальної боротьби з шахрайством в Інтернеті. Кримінальне переслідування.
  Міністерство юстиції США порушило низку кримінальних справ по всій країні проти окремих осіб та груп, що займаються різного роду шахрайством в Інтернеті.
  Нижче наведено кілька прикладів федеральних кримінальних справ, порушених у зв'язку з шахрайством в Інтернеті.

  Оксфорд, Міссісіпі. Жінка була засуджена в Північному окрузі штату Міссісіпі до 15 місяців тюремного ув'язнення і відшкодування збитку в розмірі 9432 долара за звинуваченням у шахрайстві. Шахрайство полягало в тому, що вона використовувала веб-сторінки і інтерактивні сайти в Інтернеті для недобросовісної реклами різних комп'ютерних апаратних засобів, програмного забезпечення та комп'ютерних аксесуарів.
 Філадельфія. Трьом чоловікам було пред'явлено кримінальне звинувачення в Східному окрузі штату Пенсільванія у зв'язку з їх участю в несумлінних пропозиціях продукції в Інтернеті, після чого замовлення не виконувалися або висилалися крадені товари, які були набагато гіршої якості, ніж замовлені вироби.
  Сан-Дієго. В Південному окрузі штату Каліфорнія чоловік визнав себе винним в шахрайстві з використанням пошти і телеграфу для продажу через Інтернет товарів, які він не доставляв покупцям.  
 Санта-Ана, Каліфорнія. В Центральному окрузі штату Каліфорнія чоловік був засуджений до 14 місяців тюремного ув'язнення і відшкодування збитку в розмірі 36 000 доларів США за проведення шахрайського аукціону в Інтернеті, де споживачам недобросовісно пропонувалися цифрові камери і лептоп-комп'ютери.

Росія.

  Слідчі міста Саратов підготували для передачі до суду кримінальну справу про велике інтернет-шахрайство.
  Кілька місяців тому в Інтернеті з'явилося привабливе оголошення, в якому пропонувалося всім охочим придбання російських закордонних паспортів, віз, водійських посвідчень і кредитних карт. Мінімальні терміни при оформленні документів спокусили не мало бажаючих. Всі операції здійснювалися тільки через Інтернет. Для придбання різних документів з різних міст Росії, в тому числі і Саратовської області, було подано близько 7000 заявок. Кілька громадян Саратовської області не змогли відмовити собі в задоволенні і звернулися до послуг даної фірми. Після тривалого часу, втративши терпіння в очікуванні обіцяного «дива», вони просто напросто звернулися в міліцію. Після чого організатор та ідеолог даної афери був затриманий.

Кримінальний кодекс Російської Федерації.
Стаття 212. Розкрадання шляхом використання комп'ютерної техніки


1. Розкрадання майна шляхом зміни інформації, що обробляється в комп'ютерній системі, що зберігається на машинних носіях або переданої по мережах передачі даних, або шляхом введення в комп'ютерну систему неправдивої інформації карається штрафом, або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Те саме діяння, вчинене повторно, або групою осіб за попередньою змовою, або пов'язана з несанкціонованим доступом до комп'ютерної інформації, карається обмеженням волі на строк від двох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю або без позбавлення.

3. Діяння, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені у великому розмірі, караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з конфіскацією майна або без конфіскації та з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю або без позбавлення.

4. Діяння, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, вчинені організованою групою або в особливо великому розмірі, караються позбавленням волі на строк від шести до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна і з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю або без позбавлення.

Стаття 159. Шахрайство

1. Шахрайство, тобто розкрадання чужого майна або придбання права на чуже майно шляхом обману або зловживання довірою, карається штрафом в розмірі до 120 000 рублів або в розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за період до одного року, або обов'язковими роботами на строк до 180 годин, або виправними роботами на строк від шести місяців до одного року, або обмеженням волі на строк до двох років, або арештом на строк від двох до чотирьох місяців, або позбавленням волі на строк до двох років.

2. Шахрайство, вчинене групою осіб за попередньою змовою, а рівно з заподіянням значної шкоди громадянинові, карається штрафом в розмірі до 300 000 рублів або в розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за період до двох років, або обов'язковими роботами на строк від 180 до 240 годин, або виправними роботами на строк від одного року до двох років, або позбавленням волі на строк до п'яти років з обмеженням волі на строк до одного року або без такого.

3. Шахрайство, вчинене особою з використанням свого службового становища, а також у великому розмірі, карається штрафом в розмірі від 100 000 до 500 000 рублів або в розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за період від одного року до трьох років або позбавленням волі на строк від двох до шести років з штрафом в розмірі до 10 000 рублів або в розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за період до одного місяця або без такого та з обмеженням волі на строк до півтора років або без такого.

4. Шахрайство, вчинене організованою групою або в особливо великому розмірі, карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років зі штрафом в розмірі до 1 000 000 рублів або в розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за період до трьох років або без такого та з обмеженням волі на строк до двох років або без такого.

  Якщо ж ви просто хочете покарати міжнародне лохотронів зло, можете звернутися в міжнародні організації (звичайно, англійською мовою). Скарги на інтернет-аферистів онлайн приймає організація під назвою Internet Crime Complaint Center (http://www.ic3.gov).
  До речі, звернутися до мідіції з недавнього часу також можна віртуально - через «Громадську приймальню МВС Росії в Інтернеті» (http://ps.112.ru - зліва посилання «Повідомити в правоохоронні органи»). Комп'ютерними аферами, як і всіма взагалі видами IT-злочинів, в Росії займається Управління «К» МВС Росії. Написати туди можна все з тієї ж зазначеної вище посиланням.

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Міні-чат

Потрібний софт


Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний хостинг uCoz